Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Bağımsızlık Yolu, GAÜ hastane inşatının devredilmesini eleştirdi

Bağımsızlık Yolu, GAÜ  hastane inşatının devredilmesini eleştirdi
  • KKTC
  • 14 Temmuz 2020

Bağımsızlık Yolu, Girne Amerikan Üniversitesi’nin (GAÜ) inşaat halindeki hastanesinin Sigorta ve İhtiyat Sandığı borçlarının silinmesi karşılığında Maliye Bakanlığı’na devredildiğini belirterek bunu eleştirdi.

Bağımsızlık Yolu Girne Bölge Örgütlenme Sorumlusu Yahya Çukurovalı yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu inşaatta iki işçinin hayatını kaybettiğine değinerek, “Bu inşaat, törenle Maliye Bakanlığı’na devredilmiş ve insanlara pandemi hastanesi vaadiyle tanıtılmıştır. Bu tören aslında halk ile alay etme törenidir çünkü bu tören vergisini, emekçinin hakkını ödemeyenin ödüllendirilme törenidir.” ifadelerini kullandı.

Yatırımları yapılmayan Girne Amerikan Üniversitesi çalışanlarının haklarının ne hükümetin ne GAÜ’nün umrunda olduğunu savunan Çukurovalı, “Bağımsızlık Yolu olarak bizlerin elbette düzenin beslediği partilerin kurdukları hükümetlerden bir beklentimiz yoktur. Her zamanki gibi bizi hiç şaşırtmadınız. Emekçinin karşısında, sermayenin yanında olan bu tutumunuza şaşırmasak da bilmenizi isteriz ki mücadelemizi hiç eksiltmeden sürdüreceğiz. GAÜ emekçilerinin alın terinin üstüne konmanızın hesabını soracağız.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ