“Aziz şehitlerimize olan borcumuzu, var gücümüzle çalışarak ödeyebiliriz”

“Aziz şehitlerimize olan borcumuzu, var gücümüzle çalışarak ödeyebiliriz”
  • KKTC
  • 23 Aralık 2020 09:43

Din Görevlileri Derneği, 21-25 Aralık Milli Mücadele ve Şehitler Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.
Dernek Başkanı Gökan İnik mesajında, “Vatanları için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimize olan borcumuzu, ancak gelecek nesillere, verilen mücadeleyi en iyi şekilde anlatmak, aktarmak ve güçlü bir KKTC bırakmak için var gücümüzle çalışarak ödeyebiliriz” ifadelerine yer verdi.
Gökan İnik, İslam dininde, din, vatan, millet uğruna canını vermek anlamına gelen şehit olmanın, “peygamberlikten sonra gelen en yüce makam olduğunu ve şereflerin en büyüğü olduğunu” belirtti.
İnik, Akritas Planı’nın devreye konulmasıyla, 21 Aralık 1963’ten itibaren adanın Yunan hegemonyasına alınabilmesi ve Kıbrıs Türklerinin yok edilmesi için saldırılar başlatıldığını, 1974 yılına kadar binlerce Müslüman Kıbrıslı Türk’ün evlerinden koparılıp, öldürüldüğünü hatırlattı.
Kıbrıs Türkü’nün hiçbir zaman Rum mezalimine boyun eğmediğini, adanın her yerinde şanlı ve onurlu bir direniş gösterdiğini kaydeden İnik, Rumların emellerine ulaşmasının canını feda eden şehitler ve Anavatan Türkiye’nin Barış Harekâtı’nı gerçekleştirmesi sayesinde engellendiğini belirtti.
İnik, onur ve bağımsızlığı tehdit eden, her türlü direnişe karşı çıkıp bu uğurda canını feda eden tüm şehitlere ve vefat eden gazilere rahmet, hayatta olan gazilere ise sağlık diledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ