Aysal: “Çağdaş ve planlı gelişen bir ülke olabilmenin en önemli unsurlarından biri imar planlarıdır”

Aysal: “Çağdaş ve planlı gelişen bir ülke olabilmenin en önemli unsurlarından biri imar planlarıdır”
  • KKTC
  • 27 Haziran 2024 13:26

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) Genel Başkanı Seran Aysal, sürdürülebilir çevre ile gelişmiş, çağdaş ve planlı gelişen bir ülke olabilmenin en önemli unsurlarından birinin İmar Planları olduğunu vurguladı.

KTMMOB’den yapılan açıklamaya göre, Yeni Karpaz Derneği ve Kıbrıs Sulak Alan Topluluğu, KTMMOB’yi ziyaret etti. Görüşmede, KTMMOB’den Genel Başkan Seran Aysal, Genel Sekreter Türker Aktaç ile Şehir Plancıları Odası’nı temsilen Oda Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Ali Kanlı, Yeni Karpaz Derneği’nden Başkan Turgay Öykün ile Dernek Üyesi Erol Emin, Kıbrıs Sulak Alan Topluluğu’nu temsilen Asuman Korukoğlu Kuyucu ve Zühal Mustafaoğulları yer aldı.

 

-Aysal: “Çağdaş ve planlı gelişen bir ülke olabilmenin en önemli unsurlarından biri de imar planlarıdır”

KTMMOB Genel Başkanı Seran Aysal görüşmede yaptığı konuşmada, sürdürülebilir çevre ile planlı, gelişmiş ve çağdaş bir ülke olabilmenin en önemli unsurlarından birinin imar planları olduğunu vurguladı. Aysal, KTMMOB ve bağlı odalar olarak bilimi temel alarak yürütülecek ve planlı çevresel ve kamu etkisini dikkate alan çalışmalara destek olacaklarını aktardı.

Karpaz’da bir an önce planın tamamlanmasının öneminin altını çizen Aysal, temel planlama ilkelerinden ve bölge gerçeklerinden uzak, “kişiye özel” planlamanın karşısında durarak varsa böylesi bir çalışma niyeti onlarla mücadele edeceklerini de ekledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ