Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Atun: “Doğru neyse onu söyledim”

Atun: “Doğru neyse onu söyledim”

Hükümetin istifasına kadar giden sürecin ardından Maliye Bakanı Sunat Atun, yazılı bir açıklama yaptı.

“DOĞRU NEYSE ONU SÖYLEDİM”

Açıklamasında ‘disiplinsizlik yapmadığını ve asla yapmayacağını’ vurgulayan Atun, “Mecliste cevap hakkımı kullandım ve doğrular neyse onları söyledim” dedi.

Doğruları söylemekten öte bir şey yapmadığının altını çizen Sunat Atun, yaptıklarının siyasi bir bedeli varsa halk ve UBP için bunu ödeyebileceğini söyledi.

“NEYİ, NEDEN YAPTIĞIMI HALKIMIZ VE PARTİLİLERİMİZ ÇOK YAKINDA DAHA İYİ ANLAYACAK”

Süreç sonrasında kendisine hak verileceğini belirten Atun, “Neyi, neden yaptığımı halkımız ve partililerimiz çok yakında daha iyi anlayacak” dedi.

Atun’un açıklaması şu şekilde:

“Çok değerli halkımız ve UBP’liler: Hükümet konusunda ortaya çıkan gelişmelerle, adım etrafında yapılan değerlendirmeleri takip ediyorum. Öncelikle belirtmeliyim ki; Ben UBP’liyim, partimi, ülkemi, Devletimi seviyorum. Benim parti ve hükümet kararları dışına çıkmam, bir disiplinsizlik yapmam asla söz konusu değildir. Meclis’te bir konuşma üzerine cevap hakkımı kullandım ve doğrular neyse onları söyledim. Nitekim KIBTEK’in iki üst düzey yetkilisi benim dediklerimi doğruladılar. Benim Sayın Başbakanı aşağılamam da söz konusu değildir; olamaz.Tam aksine ben malum konuşmamda Sayın Başbakan’ın Bakanlar’ın üzerinde kapsayıcı yetkisi bulunduğunu ve benim imzalamadığım bir metni imzalamasını normal bulduğumu vurguladım. Tekrar ediyorum; Benim için önemli olan doğruları söylemek, doğruları yapmaktır. Bunun bir siyasi bedeli varsa bunu da halkımız , partimiz için öderim. Neyi niçin yaptığımı halkımız ve partililerimiz çok yakında daha iyi anlayacak ve bana hak verecektir. Bundan eminim. Saygı ve sevgilerimle….”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ