Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Ataoğlu: “Seçim tarihini herkesin olduğu komite belirlemeli”

Ataoğlu: “Seçim tarihini herkesin olduğu komite belirlemeli”

Demokrat Parti Genel Başkanı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu BRT’de katıldığı“Manşet +” programında erken seçim tarihi konusunda değerlendirmelerde bulundu…

Ataoğlu, hükümet ortakları olarak erken seçim tarihinin 3 Nisan 2022 olması konusunda mutabakata vardıklarını hatırlatarak, muhalefetin ise farklı tarihler ortaya koyduğuna işaret etti.

Muhalefetin seçim tarihini Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi’ne, hükümetin de kurulacak Ad-Hoc Komitesi’ne götürülmesini istediğini belirten Ataoğlu, “seçime bütün partiler gidecek. Bu hepimizi ilgilendiren bir konu olduğu için de Ad-Hoc Komite kurulsun ve Ad-Hoc Komite sonucuna göre karar üretilsin. Fakat muhalefet partileri Ad-Hoc Komite’nin kurulmasına karşı hatta komite kurulursa mahkeme sürecinin başlatmayı düşünüyor. Bu doğru bir karar değildir” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecine işaret eden Ataoğlu, o dönemde de bütün partilerin oturup bir karar aldığını hatırlattı.

Genel Kurul’da sayının yeterli olduğunu hatırlatan Fikri Ataoğlu, “hal böyleyken ortaya mazeret koymak çok doğru değil. Oluşacak Ad-Hoc Komite’de bunların görüşülmesinin doğru olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ