Ataoğlu, Sağlık Bakanlığı adına aşılama ve aşı stoku bilgilerini paylaştı

Ataoğlu, Sağlık Bakanlığı adına aşılama ve aşı stoku bilgilerini paylaştı

CTP’li vekil Sıla Usar İncirli’nin “aşılamada başarılı olduğumuz ifade edilemez” söylemleri ve eleştirileri üzerine Meclis Genel Kurulunda kürsüye hükümeti temsilen gelen Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, aşılama ve aşı stokları hakkında bilgiler verdi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu cevap vermek üzere kürsüye çıktı. Aşılanmanın, sadece sağlık Bakanlığı değil herkesi ilgilendiren çok önemli bir konu olduğunu söyleyen Ataoğlu konunun eğitim ve turizm açısından da önemli olduğunu anlattı.

Aşılanmayla ilgili aldığı bilgileri de paylaşan Ataoğlu, 1 doz aşı olanların oranının yüzde 70,54, 2 doz aşı olanların oranının yüzde 64,13 olduğunu, 43 bin kişiye 3’üncü doz aşı yapıldığını kaydetti. Ataoğlu stokta 110 bin doz Sinovac, 9 bin doz Biontech aşısı olduğunu ifade ederek, Ekim sonu tarihi bitecek 50 bin Astra Zeneca aşısı olduğu bilgisini verdi.

Ataoğlu, halka aşı olma çağrısında da bulundu.

Ercan’dan ülkeye girişlerde yaşanan sıkıntıların sorulduğu Ataoğlu, turizm alanında yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Havalimanı girişlerindeki sıkışıklığı birebir kendisinin de yaşadığını söyleyen Ataoğlu, gereken düzenlemelerin yapıldığını anlattı.

Ataoğlu, Bakanlar Kurulunda, ülkeye gelecek kişilerin uçaklarda bekletilmemesi için gereken adımların atılması çağrısında bulunduklarını da söyledi.

Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli’nin bakanlık bahçesindeki eylemiyle ilgili soru üzerine Ataoğlu, konuyla ilgili mutabakata varıldığını anlattı.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ