Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Ataoğlu: “Meclis komiteleri yaz boyunca çalışmalarını sürdürecek”

Ataoğlu: “Meclis komiteleri yaz boyunca çalışmalarını sürdürecek”

Başbakan Yardımcısı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu BRT’de yayınlanan ‘Haber Kritik’ programına katılarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Ataoğlu, Mersinlik bölgesinde yaşanan yangına değinirken, yangın felaketinden ders çıkarılması ve adımlar atılması gerektiğini söyledi.

Ataoğlu, bundan sonraki süreçte ormanların korunması için neler yapılabileceği için çalışacaklarını kaydetti.

“HÜKÜMETLER DEĞİŞTİ, KOMİTELERDE DE DEĞİŞİKLİK OLDU… İSTENEN PERFORMANSI GÖREMEDİK”

“Hükümetlerin, Meclis’te komitelerin sık sık değişmesinden dolayı istediğimiz performansı göremedik” diyen Ataoğlu, komitelerin yaz tatili boyunca çalışacağını genel kurulun olağan üstü toplanarak yasaların geçmesinin sağlanacağını ifade etti.

Poşetlerin büyük bir çevre felaketine sebebiyet verdiğini de kaydeden Ataoğlu, 2018 yılında ücretlendirilen poşetler konusunda denetim eksikliği bulunduğunu söyledi.

25 kuruş olan poşet ücretlerinin de yetersiz kaldığını ifade eden Ataoğlu, marketlerdeki poşetlerin tamamen kaldırılmasını amaçladıklarını, bu yönde çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Sürdürülebilir yerel yönetimlerin oluşturulması gerektiğini de vurgulayan Ataoğlu, “bu böyle olmazsa bugün yaşadıklarımızı yarın da yaşayacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ