Reklam
Reklam

“Anadolu ile ilişkilerimiz her alanda gelişmeye devam edecektir”

“Anadolu ile ilişkilerimiz her alanda gelişmeye devam edecektir”
  • Manşet
  • 6 Haziran 2023 – 09:43 09:43

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Malatyalılar Kültür Derneği Başkanı Okan Erdemsiz ve yönetim kurulu üyelerini kabul ederek, görüştü.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar kabuldeki konuşmasında, kendisine yapılan ziyaretten dolayı KKTC Malatyalılar Kültür Derneği Başkanı Okan Erdemsiz ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, Malatya’ya yaptığı ziyaretlerden bahsetti.

Malatya halkı ile Kıbrıs Türkü arasındaki derin bağların ne kadar önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Tatar, bu bağların 1974 yılından sonra daha da pekiştiğini söyledi. KKTC’yi kendi vatanı olarak kabul edip yerleşmiş vatandaşların olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Tatar, “bu vatandaşların, öz kardeş olarak Malatya ile aralarında bir köprü görevi gördüğünü” kaydetti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye’de meydana gelen deprem felaketi ile acıların ortak olduğunu ve birçok vatandaşın kaybedildiğini dile getirerek, süratle, yıkılan binaların yerine yeni yapıların inşa edilmeye başlandığını, günden güne de çalışmaların hız kazandığını ifade etti.

Malatya’yı her ziyaretinde Malatya’da yaşayan Kıbrıs gazileri ile de bir araya geldiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, gazilerin hizmetlerinin asla unutulmayacağını ve bu katkıların, KKTC’nin temelini oluşturduğunu vurguladı.

Malatya’nın gelişmiş bir yerleşim yeri olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk halkının varlığını sürdürebilmesi için Anadolu ile ilişkilerin en iyi şekilde devam etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta KKTC’den bahsettiğini belirterek Türkiye Cumhuriyeti’nin daima Kıbrıs Türkü’nün yanında olduğunu ifade etti.

Yöresel değerlerin ve kültürel faaliyetlerin, KKTC’nin yapısını oluşturduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Tatar, dernek başkanı ve üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ