Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Allahverdi Kılıç şehit edilişinin 25. yıldönümünde anıldı

Allahverdi Kılıç şehit edilişinin 25. yıldönümünde anıldı

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde askerlik görevini yerine getirirken Rum askerleri tarafından vurularak şehit edilen Piyade Er Allahverdi Kılıç, şehit edilişinin 25. yıldönümünde düzenlenen törenle anıldı.

Tören ilk olarak çelenklerin şehidin nöbetçi kulübesine konmasıyla başladı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi.

Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği Başkanı Gürsel Benan konuşmasında , 8 eylül 1996 yılında Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevini yaptığı sırada şehit edilen Piyade Er Allahverdi Kılıç’ın 25. ölüm yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz dedi.

Şehitler verilerek kurulan cumhuriyeti korumanın en büyük görev olduğunu belirten Benan, Kıbrıs meselesinde tek mağdurun Kıbrıı Türkl tarafı olduğunu vurguladı.

Benan konuşmasının sonunda gazilere sükranlarını sundu, şehitleri de rahmetle andı. Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 4. Piyade Alay Komutanlığı’ndan Piyade Üsteğmen Sami Özbayrak da törende yaptığı konuşmada, gerektiği taktirde vatan uğruna canlarını feda etmek için yemin ettiklerini anımsattı..

“Rum propagandası karşısında asla boyun eğmeyeceğiz” diyen Özbayrak, vatan toprakları uğrunda canlarını seve seve veren şehitleri rahmetle, gazileri de şükranla andı. Tören, din görevlisi tarafından dua okunmasıyla sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ