Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Aktunç: “Bizim kurtuluşumuzun tek yolu turizmdir”

Aktunç: “Bizim kurtuluşumuzun tek yolu turizmdir”

Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç, BRT ekranlarında yayınlanan ve Levent Kutay’ın hazırlayıp sunduğu ‘Burası Önemli’ adlı programa katıldı.

Aktunç, KKTC’nin iki adet çok önemli lokomotif sektörü olduğuna işaret ederek, “Bir tanesi turizm diğeri de eğitimdir” dedi.

“Kendi ayaklarımızın üzerinde duramadığımız konusunda şikâyetlerimiz var…” diyen Aktunç, “Bizim kurtuluşumuzun tek yolu turizmdir” şeklinde konuştu.

“İYİ BİR CEZA VE ÖDÜL SİSTEMİ GEREKİYOR”

Devletin denetleyici olması gerektiğine de dikkat çeken Aktunç, “Bütün kurumlarımız olarak pandemi dönemindeyiz, sıkıntıları ağır bir şekilde yaşıyoruz. Nedir sıkıntı, denetleyemiyoruz… Elmaların hepsi aynı değil, çürük elmalar da var. İyi bir ceza ve ödül sistemi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“BENİM HEDEFİM, İMZA ATMAKTIR; YENİ BİR TAŞ KOYMAKTIR”

Geçtiğimiz günlerde bakanlık olarak katıldıkları turizm fuarına da işaret eden Müsteşar Aktunç, şöyle konuştu:

“Toplumumuzda şöyle bir algı var; ‘gidiyorlar, yiyip içiyorlar, eğlenip geliyorlar’ bunu değiştirmemiz gerek. Aynı yolu izleyerek maalesef farklı yerlere varamayız. 3 aydır bu koltukta oturuyorum. Bu oturduğum süre zarfında bir imza atmaktır benim hedefim. Yapılmamışla ilgili bir taş koymak istiyorum.”

GİRNE ANTİK LİMAN İÇİN İHALEYE ÇIKILACAK

Önümüzdeki günlerde Girne Antik Liman için bir ihaleye çıkılmasının planlandığını da aktaran Aktunç, bazı şeylerin farklı olabileceğine toplumun da inanması gerektiğini kaydetti.

“TOPLUMUN TURİZMİ SAHİPLENMESİ GEREKİYOR”

Aktunç, “Benim istediğim insanların turizmi sahiplenmesidir… Paranın dili, dini, ırkı yok. Bu sektörden para kazanmazlarsa sahip çıkmazlar; toplumla turisti bir araya getirecek çalışmalar yürütmekteyiz” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ