Akpınar: Evimize dönmemiz mucize gibi

Akpınar: Evimize dönmemiz mucize gibi
  • Manşet
  • 13 Şubat 2024 – 16:55 16:55

 

 

Demokrat Parti (DP) Genel Sekreteri ve Girne Milletvekili Serhat Akpınar, “KKTC Trafik ve Yol Güvenliği” konulu güncel konuşma yaptı.

Akpınar, yükseköğretimle ilgili de kısa bir şeyler söylemek istediğini belirterek, geçen yıl YÖDAK Yasa Tasarısı hazırladığını, ivedilikle görüşülmesi için Meclis’e sunduğunu anımsatarak, bu yasanın hızlı şekilde hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Akpınar, trafikte haftada bir, bazen birden fazla ölümlü trafik kazası olduğunu ifade ederek Güney Kıbrıs’ın trafikle ilgili istatistiklerini paylaştı, Güney’in 27 Avrupa Birliği ülkesinde en az ölümlü trafik kazası olan ülkeler arasında olduğunu söyledi.

Akpınar, son 5 yılda 190 kişinin trafikte kaybedildiğini kaydetti.

“Evimize dönmemiz mucize gibi” diyen Akpınar, yürürlükteki yasaların güncellenmesi gerektiğini söyledi. Meclisin, bakanlığın ve polisin neler yapabileceği konusunun ele alınması gerektiğini söyleyen Akpınar, trafikte kaybedilen gençlerin isimlerini hatırlattı.

Akpınar, “KKTC yolları can pazarıdır. Hükümete mensup bir partiyiz ama bunu inkar edecek değiliz. Hepimiz tehlikedeyiz” dedi.

Caydırıcı cezalara ihtiyaç olduğunu, yolların iyileştirilmesi gerektiğini ifade eden Akpınar, gece aydınlatmalarının şart olduğunu belirtti.

Yollarda bu kadar aracın gerekli olup olmadığını soran Akpınar, toplu taşımanın önemine işaret etti, “Nüfusa oranla rekora koşan araç sayımız var” dedi.

Devletin ve polisin her şeye yetişemeyeceğini, insanların da birbirlerini denetlenmesi gerektiğini belirten Akpınar, sürücü hatalarının ihbarı konusunda bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ