“Akaryakıt zammı yapmamak için elimizdeki bütün enstrümanları kullanmaktayız”

“Akaryakıt zammı yapmamak için elimizdeki bütün enstrümanları kullanmaktayız”
  • Manşet
  • 2 Ekim 2023 – 17:03 17:03

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, akaryakıt konusunda açıklamalarda bulundu.

Global ekonomik krizin sonuçlarının KKTC’ye de yansıdığına işaret eden Amcaoğlu, global fiyatların bilinmesine rağmen, akaryakıt üzerinden siyaset yapılmaya çalışıldığını ifade etti.

Amcaoğlu, “Akaryakıt zammı yapmamak için elimizdeki bütün enstrümanları kullanmaktayız” dedi.

Güney Kıbrıs’ta 95 Oktan Benzinin 44 TL, Türkiye’de 37 TL, KKTC’de ise 32 TL olduğuna işaret eden Amcaoğlu, “Daha ucuz akaryakıt, daha çok üretim için uğraşıyoruz. Güney Kıbrıs’tan yüzde 57 daha ucuz bir fiyat ortada” diye konuştu.

Amcaoğlu, “ Petrol ülkeleri, Brent Petrol’da varil başına 100 Dolar fiyat hedefi koydu. Sanki ülkede petrol kuyusu var da biz çıkarıp vermiyoruz. Ülkede her şey bitti, her şey çok kötü diye siyaset olmaz. Ülkede sadece negatif bir hava yaratmak kimseye fayda sağlamaz. Pozitif anlamda, olabilecekleri de oryaya koymak gerekir” şeklinde konuştu.

Enerji Dairesi’nin kurulması için meclis komitesinde çalışmaları sürdürdüklerini belirten Amcaoğlu, “ Sadece şikayeti, bırakalım. Hep birlikte, dünya gerçeklerine uygun işler yapalım.” dedi.

2024 Yılı’nın global kriz nedeniyle zor geçmesinin beklendiğini ifade eden Amcaoğlu, Covid süreci kadar kötü bir dönem beklemediğini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ