Akansoy: Sahte Diploma Soruşturması Üniversiteler Genelinde Derinleştirilmeli

Akansoy: Sahte Diploma Soruşturması Üniversiteler Genelinde Derinleştirilmeli

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Asım Akansoy, “sahte ya da geçersiz diploma” soruşturmasının tüm üniversitelere yaygınlaştırılması ve derinleştirilmesi gerektiğini belirtti. Akansoy, bu adımlar atılmadığı takdirde yüksek öğrenim sistemi ve halkın olumsuz etkileneceği konusunda uyarılarda bulundu. Ayrıca, siyasi kurumun itibarsızlaştırılmasının önüne geçebilmek için polisin soruşturmayı hızla genişletmesi ve dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde adımların atılması gerektiğini vurguladı.

Akansoy’un paylaşımı şöyle:

“ “Sahte ya da geçersiz diploma” soruşturmasının tüm Üniversiteleri kapayacak şekilde yaygınlaştırılması ve derinleştirilmesi gerekir. Yapılmadığı sürece bir bütün olarak Yüksek Öğrenimin ve elbette halkımızın  bu süreçten olumsuz etkileneceği açıktır.

Siyaset kurumunun itibarsızlaştırmasının önüne geçmek adına Polisin soruşturmayı süratle genişleterek devreye girmesi, dokunulmazlıkların kaldırılmasına dönük dosyaları Meclise göndermeyi önceliklendirmesi gerekir.  Masumiyet karinesi esastır ancak kamuoyunda konuşulan, ortaya atılan ve huzursuzluk yaratan iddiaların göz ardı edilmesi söz konusu olamaz.

Ne Yüksek Öğretime ne Polis Teşkilatına ne de Siyasete Kurumuna ve Siyasetçiye dair genelleştirmeler bizi bir yere taşır. Herkese suçlu gözüyle bakılması ve kurumların yıpratılması, kurunun yanında yaşın da yakılmaya çalışılması, en büyük sorunların başındadır.

Soruşturma ile ilgili kamuoyu bilgilendirilmelidir.

Sorunlar, onları yaratanlarla çözülemez. Göstermelik hamleler ve geçici çıkışlara ihtiyacımız yok.

Demokrasilerde çare siyasi iradenin değişimidir. Çare vardır. Bir an önce erken seçime gidilmelidir.

Kararı halkımız vermelidir.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ