Akansoy: Eyleme neden olan ve sorunları yaratan üreticiler değil hükümettir

Akansoy: Eyleme neden olan ve sorunları yaratan üreticiler değil hükümettir
  • KKTC
  • 24 Mayıs 2024 17:49

CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, hayvan üreticilerinin eylemlerine dikkat çekerek, “CTP ilkeli duruşundan taviz vermeyecek” dedi. Akansoy, “Eyleme neden olan ve sorunları yaratan üreticiler değil, hükümettir” şeklinde konuştu.

CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, son günlerde gündemi meşgul eden donmuş et ithalatı konusunda açıklamalarda bulundu.

Akansoy, üreticilerin haklı taleplerini dile getirme ve hükümetin politikalarını sorgulama hakkının doğal bir süreç olduğunu belirtti.

Akansoy, “Hayvan üreticilerinin ithal et konusunda bir süredir başlattıkları eylemin toplumsallaştığı çok açık bir şekilde ortadadır. Bu eyleme neden olan ve sorunları yaratan üreticiler değil, atanmış hükümetin bizzat kendisidir” dedi.

Akansoy, hükümetin diyalog yerine gerilime davet eden bir tutum sergilediğini belirterek, üreticilere yönelik saldırıların yanı sıra üreticiye destek veren siyasi partilere de saldırıldığını dile getirdi.

Akansoy, “Memleketi getirdiğiniz nokta, işte budur. Yalanla, emek ve üretici düşmanlığıyla çatışmacı açıklamalar ve kendini beğenmişlik haliyle ben yaparım olur diyen hükümet, Parti MYK’larında alınan kararlarla memleket yönetileceğini zannediyor” şeklinde konuştu.

Akansoy, partisinin üreticilerin ve emeğin yanında olduğunu ve bu tutumunu sürdüreceğini belirtti.

Akansoy, “Bunu yaparken birine asla hesap vermeyeceklerini” vurgulayarak, CTP‘nin ilkeli duruşundan taviz vermeyeceğini dile getirdi.

Akansoy, “Neden donmuş et ithal edeceğinizi halka anlatmak zorundasınız ! Bu konu hem halk sağlığını hem de üretimi ilgilendiren bir konudur. Atanmış hükümetin temsilcileri insanımızla oynamaktan vazgeçsin” dedi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ