Ahmet Ünsal, Ramazan Bayramı mesajında huzur, barış, adalet ve merhamet diledi

Ahmet Ünsal, Ramazan Bayramı mesajında huzur, barış, adalet ve merhamet diledi
  • KKTC
  • 9 Nisan 2024 15:27

Din İşleri Başkanı Ahmet Ünsal, Ramazan Bayramı mesajında huzur, barış, adalet ve merhamet diledi.

Din İşleri Başkanı Ahmet Ünsal, sonuna gelinen Ramazan ayının eğiten, kırgınlıkları götüren, şifa veren, tazeleyen günlerini yaşadıklarını kaydeden Ünsal,  Ramazan vesilesiyle yeniden kuşanılan kulluk şuuru, ibadet bilinci, sorumluluk duygusu, merhamet, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma ve kimsesizlerin kimsesi olma gibi değerlerin diğer aylarda da devam ettirilmesi gerektiğini ifade etti.

Ünsal,  büyüklerin, akrabaların, komşuların, gazilerin, şehit ailelerinin ve uzaktan yakından gönül bağı kurulan yakınların Ramazan Bayramı’nda aranması gerektiğini de belirtti.

“BÜTÜN İNSANLIĞA HUZUR, BARIŞ, ADALET VE MERHAMET GETİRMESİNİ YÜCE RABBİMDEN NİYAZ EDİYORUM”

Ramazan Bayramı’na içi buruk girileceğini de ifade eden Ahmet Ünsal, mesajında şunları kaydetti:

“Hep birlikte ellerimizi açalım ve dua ile avuçlarımıza inen sekineti, emniyeti, hidayeti, selameti insanlığa gönderelim. Başta Gazze’yi, Doğu Türkistan’ı, ümmetin yetimlerini, ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin ve dünyanın birçok yerinde zulüm gören mazlum kardeşlerimizin zalimin zulmünden kurtulması için dua edelim. Ülkemizin, milletimizin, gönül coğrafyamızın ve İslâm âleminin mübarek Ramazan Bayramlarını tebrik ediyor, Ramazan Bayramı’nın ülkemize, milletimize, âlem-i İslâm’a ve bütün insanlığa huzur, barış, adalet ve merhamet getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ