Ahmet Tuğcu’dan Dalman Aydın’a: Halkı 58 saat boyunca elektriksiz bırak ama sakın Emrullah Turanlı’ya dokunma

Ahmet Tuğcu’dan Dalman Aydın’a: Halkı 58 saat boyunca elektriksiz bırak ama sakın Emrullah Turanlı’ya dokunma
  • KKTC
  • 15 Haziran 2024 18:34

EL-SEN Genel Başkanı Ahmet Tuğcu, ülke genelinde dün bazı bölgelerde 58.6 saat boyunca elektrik kesintileri olduğunu ifade ederek, KIB-TEK Genel Müdürü Dalman Aydın’ı eleştirerek, “Halkı 58.6 saat boyunca elektriksiz bırak, ama sakın Emrullah Turanlı’ya dokunma, dokunmaya kalkana da polis engeli koy” dedi.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) Genel Başkanı Ahmet Tuğcu, bölgede dün 58.6 saat boyunca elektrik kesintilerinin yaşandığını belirterek, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamasında Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Genel Müdürü Dalman Aydın’ı eleştiren Ahmet Tuğcu, “Halkı 58.6 saat boyunca elektriksiz bırak, ama sakın Emrullah Turanlı’ya dokunma, dokunmaya kalkana da polis engeli koy” ifadesini kullandı.

Dört aylık borç yükü 92 milyon TL’ye ulaşmasına rağmen Emrullah Turanlı’nın işletmecisi olduğu Ercan Havalimanı’nın elektriğine dokunulmadığının altını çizen Tuğcu, “Vatandaş dün yine toplamda 58.6 saat’lik kesinti yaşadı” açıklamasında bulundu.

Ahmet Tuğcu’nun açıklamasının tamamı şöyle:

Ünal Üstel’in ayrıcalıklı ataması DALMAN AYDIN; İşte senin ADALETİN!

Halkı 58.6 saat boyunca elektriksiz bırak, ama SAKIN Emrullah Turanlı’ya DOKUNMA, dokunmaya kalkana da POLİS engeli koy!

Dört aylık borç yükü 92 Milyon TL’ye ulaşmasına rağmen Emrullah Turanlı’nın işletmecisi olduğu Ercan Havalimanı’nın elektriğine zinhar DOKUNULAMAZKEN, vatandaş dün yine toplamda 58.6 saat’lik kesinti yaşadı.

Kendi kurumuna yatırım yapmayarak, bu sıcak havada aşırı yüklenme sonucu Teknecik’in sürekli üretim yetersizliğine düşmesine sebep olan KIB-TEK yönetimi, enerji tasarrufu yapmak amacıyla son 24 saatte toplam 122 farklı köy, site, sınır kapısı ve tesiste, elektrik kesintisi uyguladı.

En son geçtiğimiz hafta yaşanan yoğun kesintilerin ardından 8 Haziran tarihinde yaptığı açıklamada, ‘Kesintiler son bulmuştur’ diyen KIB-TEK Genel Müdürü Dalman Aydın’a soruyoruz?

Bu mu kesintilerin son bulmuş hali?

Aşağıdaki listede, dün (14 Haziran 2024) kesinti yapılan bölgeleri ve bölge bölge kaç saat/dakika kesinti yapıldığını görebilirsiniz.

KIB-TEK yönetimi, bırakın Ercan’ın 92 Milyon TL’lik borcunu tahsil etmeyi, bu ‘ADALEETSİZLİKTİR’ diyerek HALK’ın cebine fatura edilen bu borcun hesabını soran EL-SEN’in karşısına yasal olmayan bir şekilde Polis’i yığadursun, borcunu eksiksiz ödeyen vatandaşı, bu kavurucu sıcakta hiç yüzü kızarmadan elektriksizliğe mahkum ediyor.

Genel Müdür Dalman Aydın ve Hüseyin Paşa başkanlığındaki KIB-TEK Yönetim Kurulu üyeleri, sizin sorumluluğunuz T&T’yi ya da AKSA’yı beslemek değil, bu HALK için görev ifa etmektir.

Sizi o mevkilere getiren siyasilerin yelkenine rüzgar olmaktan vazgeçip, gerçek sorumluluğunuzun farkına varın!

KIB-TEK’e, yani bu halkın öz varlığına yatırım yapın; milyonlarca borcun üzerine yatarak bu halkın parasına göz dikenlere dur deyin!

T%T’nin patronu Emrullah Turanlı’nın ya da AKSA’nın patronu CEMİL KAZANCI’nın servetine servet katmak yerine, kendi vatandaşınızın hakkını, hukukunu KORUYUN!”

 

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ