fbpx
Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

AB’nin önceliği Türkiye ile ilişkilerin normalleşmesi

AB’nin önceliği Türkiye ile ilişkilerin normalleşmesi

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Komiseri, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell’in Güney Kıbrıs ziyareti ve yaptığı açıklamaların yankısı sürüyor.
Politis gazetesi, “Cezalandırma Değil, Normalleşme” başlığı altında verdiği yorum haberinde, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Komiseri Josep Borrell’in Güney Kıbrıs ziyareti ve yaptığı açıklamalara ilişkin yer verdiği yorum haberinde, AB’nin Türkiye’yi cezalandırmak değil de, ilişkilerini normalleştirme arzusunda olduğunu iddia etti.
Gazete, Borrell’in Güney Kıbrıs ve Atina ziyaretleri sırasında yaptığı açıklamalardan kesitler verdiği haberinde, AB’nin Türkiye’yle ilişkilerini netleştirme rotasına girdiği yorumunda bulundu.
Fileleftheros gazetesi ise, Borrell’in, Güney Kıbrıs’la diyaloğa başlaması önerisinin Türkiye tarafından reddedilmesini manşetine çekti. “Ankara Diyalogu Reddediyor – Olası Bir Çözüm Sonrasında Oluşacak Yeni Devletle Görüşmeye Hazır Olduğunu Açıklıyor” başlıklarıyla manşet ve iç sayfalarından yer verdiği haberinde, Türkiye Dışişleri Bakanlığı’ndan Borrell’e yanıt niteliğinde yapılan açıklamaya geniş yer verdi.
Gazete, Türkiye’nin Borrell’e, Türkiye ile Güney Kıbrıs arasında doğrudan diyalog olabileceği konusunu gündeminden ve aklından çıkarması uyarısında bulunduğunu aktardı.
Diğer gazeteler ise konuya ilişkin haberlerini şu başlıklarla yansıttılar:
Alithia, “Türk Dışişleri Olası Çavuşoğlu-Hristodulidis Görüşmesi İçin: Borrell’in Önerisi Ciddi Değil”; Haravgi, “Türiye: MEB Belirlenmesi Yalnızca Kıbrıs Sorununun Çözümünden Sonra Mümkün”.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ