Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

2 ay hücre’de bekleyecek

2 ay hücre’de bekleyecek
  • KKTC
  • 07 Nisan 2020

Mağusa’da meydana gelen Kundaklama ve hırsızlık meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Gürcan Atik dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Mehmet Emin Doğan olayla ilgili bulguları aktardı. Doğan, huzurda bulunan zanlı Gürcan Atik’in 28 Mart 2020 tarihinde saat 05.35 raddelerinde Mağusa’da önceden garsonluk yaptığı ancak şuan çalışmadığı işletmeciliğini Hasan Caner’in yaptığı İnciraltı Resturant isimli iş yerine binanın batı istikametinde açık vaziyette bulunan kapıdan giriş yaparak yanıcı bir madde ile ofis içerisinde kasten ve kanunsuz olarak bir yangın başlatmak sureti ile ilk tespitlerde 400 Bin TL hasar yaptığını söyledi. Polis zanlının ayrıca ofiste bulunan kasa bölümünden 300 Euro nakit para ile muhtelif alkollü içecekler ve evrakları sirkat ederek dükkândan çıkış yaptığının tespit edildiğini mahkemeye aktardı. Polis kamera kayıtlarından tespit edilen zanlının tutuklandığını ve arama emri ile ikametgâhında 09.20 – 09.50 saatleri arasında huzurunda yapılan aramada olay günü giydiği bir adet Roodimood mark siyah renk erkek kapüşonlu eşofman üsttü, bir çift siyah renk 41 numara erkek ayakkabısı, Bir adet çakmağın tespit edilerek emare alındığını söyledi. Polis kundaklanan iş yeri çevresinde yapılan aramada belediyeye ait çöp kutusu içerisinde söz konusu iş yerinden sirkat edildiği söylenen kıymetli evraklar Üç Euro demir para, muhtelif alkollü içecek şişelerinin siyah renk çöp poşeti içerisinde tespit edildiğini belirtti. Polis zanlının gönüllü ifade verdiğini ifadesinde kundaklama suçunu kabul ettiğini belirtti. Polis memuru Mehmet Emin Doğan mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve işlemiş olduğu suçun ağır ceza mahkemesinin gündeminde görüşülecek suç olduğunu ayrıca 11 Aralık tarihinden itibaren ülkede yasal statüsü bulunmayan zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Banu Soyer zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile ülkede görülen salgın hastalığı da dikkate alarak cezaevine göndermek yerine 2 ayı aşmayan bir süre Polis Genel Müdürlüğü hücrelerinin birinde tutuklu beklemesine emir verdi.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ