Reklam
Reklam
Reklam
Güncel Kıbrıs

Akçay’da ‘Rauf Raif Denktaş Parkı’ projesı̇ tanıtıldı

Akçay’da ‘Rauf Raif Denktaş Parkı’ projesı̇ tanıtıldı

Akçay Muhtarlığı ve Rauf Raif Denktaş Vakfı’nın girişimleri ile Güzelyurt’un Akçay köyüne Kurucu Cumhurbaşkanı’nın anısını yaşatacak “Rauf Raif Denktaş Parkı” yapılıyor.

Söz konusu projenin tanıtım etkinliği Akçay’da gerçekleştirildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinliğe Devlet ve hükümet yetkililerinin yanısıra Denktaş ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Muhtarlık bünyesinde oluşturulan Rauf Raif Denktaş Vakfı Komitesi adına etkinlikte konuşan Bülent Arkın, yardımsever iş insanlarının katkılarıyla ilk adımı attıklarını belirtti.
Arkın, 7 etaba ayrıla projeyi adım adım tamamlayarak hem kurucu Cumhurbaşkanı’nın anısını yaşatmak hem de bölgenin nefes alabileceği yeni bir yaşam alanı yaratmak istediklerini söyledi.

Komitenin Basın Sözcüsü Özel Tahsin de konuşmasında Denktaş’ın hayatından kesitler sunarak, mücadelesi ve Kıbrıs Türk halkına yaptığı
katkıları anlattı.

Projeyi gönüllü olarak hazırlayan Yüksek Mimar Gökhan Özdemir katılımcılara projenin detayları hakkında bilgi verdi.

Özdemir, parkın giriş kapısında Türk devletinin simgelemek üzere 16 bayrak, Kurucu Cumhurbaşkanının biyografi yazısı, resimleri ve önemli sözlerinin olacağını söyledi.

Projede 322 metrekarelik sentetik zemine sahip, basketbol, voleybol ve tenis gibi çok amaçlı kullanılacak sahalar , kafeterya, amfi tiyatro, oyun parkı gibi alanlar da yer alacak.

Sosyal Medyada Paylaş
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ